sobota, 21 marca 2015

Gdańsk

Od kilku dni pochłonięta jestem studiowaniem ogromnego Atlasu Polski, który już jakiś czas kurzył się u mnie w domu. Wszystko ma swój czas. Dziś mamy pierwszy dzień wiosny i odkąd każdego ranka budzi mnie słońce i dni stają się dłuższe, ja wspominam różne wyjazdy. Są takie miejsca, w które chętnie się wraca, chociaż myślami, bo zapamiętaliśmy pewne urywki, które wprawiają nas w dobry nastrój. Dla tych niezapomnianych momentów warto zaoszczędzić trochę pieniędzy, zamiast wydawać na jakieś niepotrzebne, przemijające rzeczy. Bo ktoś kiedyś dobrze powiedział, że podróż, to jedyna rzecz, którą kupujesz, a która Cię wzbogaca. 


Jestem w trakcie czytania rozdziału poświęconego naszym 16 województwom i zatrzymałam się na Pomorskim. Przypomniała mi się zeszłoroczna, letnia wycieczka do Gdańska. Katedra Oliwska 


Ten drogowskaz świetnie odzwierciedla mój obecny stan ducha. Nadal nie wiem, czy i gdzie w tym roku wyjadę... W planach mam miasto Kazimierz Dolny nad Wisłą, Mazury, ale chętnie zobaczyłabym też Pustynię Błędowską, a może ruchome wydmy w Łebie? Wszystko zależy nie tylko od czasu i pieniędzy, ale od dobrego kompana, który zechce podróżować ze mną. Bo sama nie lubię. 

4 komentarze:

 1. Kocham podróżować. :) Gdybym miała pieniądze, zwiedziłabym cały świat. Wspomnień nikt nam nie zabierze :)

  W wolnej chwili zapraszam do siebie:
  http://niekoffanaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami wystarczy tylko 200 zł, żeby wyruszyć w świat. Ale to dla tych, którzy są odważni, lubią dreszczyk emocji związany z jazdą autostopem... ja bynajmniej do tych osób nie należę ;)

   Usuń
 2. Ewo, zgadzam się z Tobą, podróże nas ubogacają :D Kocham zwiedzać świat (heh, no, może jak na razie mogę tylko Polskę), to jest fascynujące! Każdy region, każda miejscowość kryje w sobie coś, co warto eksplorować :)
  Życzę pięknych planów na wakacje i, żeby kompan się znalazł jakiś fajny! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wzajemnie :) To prawda, że wszędzie można znaleźć coś interesującego. Nawet w jakiejś małej, z pozoru nic nie znaczącej na mapie miejscowości.

   Usuń