poniedziałek, 20 stycznia 2014

W masajskiej wiosce

Przedstawiam Wam, jak krok po kroku możecie namalować razem ze mną takie oto 2 obrazki w stylu afrykańskim.


To co będzie Wam potrzebne, to:
2 małe płótna, farby akrylowe, pędzle różnej grubości, słoik wody i trochę cierpliwości :)


Zacznijmy od przygotowania bazy pod malunek. Do tego będą nam potrzebne 2 farby: żółta i czerwona i grubszy pędzelek. Należy przechodzić stopniowo od jednego do drugiego koloru, gdzieniegdzie mieszając je, tak aby tło przypominało niebo o zachodzie słońca.


Następnie przygotowujemy rysunek, który możemy bezpośrednio naszkicować na płótnie, lub bezpieczniej przekalkować specjalnym papierem tak, aby wszystko zmieściło się proporcjonalnie na  obrazie.W pierwszej kolejności zajmijmy się ramką, którą wypełniamy ciemną brązową farbą lub, gdy nie  mamy takiej-czarnym kolorem z domieszką czerwonego przy użyciu dwóch szerszych i grubszych pędzelków. 


Następnie wypełniamy tym samym kolorem pozostałe wzorki w ramce.


Kolejnym krokiem jest zarysowanie kontur postaci, które uprzednio naszkicowaliśmy. Do tego najlepiej użyć cienkich pędzelków i starać się rozcierać farbę, aby nie za dużo jej było na początku. Tylko w niektórych miejscach można zaznaczyć cień mocniejszym pociągnięciem pędzla.


Dalej  przy użyciu kilku kolorów (żółtego, czerwonego, brązowego, czarnego), kolorujemy postacie, tak jak jest pokazane na tym zdjęciu. Do tego najlepiej użyć cienkich pędzelków.


Teraz malujemy czerwonym kolorem delikatne wzorki na dzbanach kobiet i na tarczy Masaja oraz  rysujemy cień pod stopami ludzi. 


Następnie przy użyciu białej farby, zaznaczamy kontury postaci.


Na koniec wypełniamy bielą elementy ramki i kolorem żółtym malujemy kropki w ramce.  


I gotowe :)Jak Wam się podoba? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz